Novinky O nás O víně Nákupní řád PDF ceníky Fotogalerie Kontakt
KOŠÍK0 ks zboží, 0 Kč

Novinky


Vážení přátelé dobrého vína,

přeji Vám krásně prožitou letní dovolenou!!!!!.

Po velkém boomu lehkých bílých a růžovek nastává opět čas přípravy na mohutnější a zralejší vína. Z bílých upozorňuji na nádherně nazrávající Riesling SOHNS Seligmacher 2015 z hranice MittelRhein a Rheingau, filigránský Riesling 2016 z nového (ale starého) vinohradu Hasensprung, unikátní portugalský bílý 100% Jampal od MANZe, jakož i posledních pár kartonů Fiana z národního parku Cilento pod Vesuvem, chilské Chardonnay MILLAMAN v Limited Reservě (6000 lahví). Očekáváme nový přírůstek v červených - portugalské vinařství J. M. da FONSECA s tichými červenými z oblastí Douro, Alentejo i Setúbal... Z TOP prroduktů samozřejmě výběr Champagne, sicilský mág Nino Gandolfo, velká vína z Villa Cordevigo z Gardy, MILLAMAN Limited Reserva Carmenere a Zinfandel, velká Encierra...

Plánované degustace:
*
*


Od 15.7.2015 používáme nového dopravce vín po celém území ČR, společnost MESSENGER s doručením následující den od převzetí zásilky za velmi nízkou cenu a výhradně ruční překládkou. Cena doručení do domu za 2 kartony 120 Kč, do 4 kartonů 160 Kč, do 6 kartonů 190 Kč, do 8 kartonů 310 Kč a do 10 kartonů 350 Kč. Dobírka + 40 Kč. Ceny jsou uvedeny bez DPH. Menší zásilky nebo zásilky alternativní cestou prostřednictvím PPL nebo poštou. Prosím, vyberte si pro váš nejvýhodnější přepravu, pokud nebude uvedeno, zašleme aktuálně nejlacinější spedicí.

 

Vít Popp

 

Víno jako daňově uznatelný náklad

Víte o tom, že lze snížit daňový základ, tichým vínem do 500 kč (bez DPH)?

Kvalitní víno je dárkem, který lze zahrnout do daňových nákladů (s možností odpočtu DPH pro plátce).

Víno jako daňově uznatelný náklad lze považovat tehdy, pokud jsou splněny následující podmínky:

  • Jedná se o tiché víno (nikoliv šumivé či fortifikované)
  • Cena jedné lahve nesmí překročit částku 500 Kč bez DPH
  • Víno musí být označeno přelepkou nebo visačkou s logem či jménem společnosti, aby splnilo podmínku reklamního a propagačního předmětu - tyto etikety můžeme dle Vašich požadavků nechat vyrobit

Zákon o DPH: §13 odst.8
Za dodání zboží nebo převod nemovitosti se však nepovažuje:
c) poskytnutí reklamního nebo propagačního předmětu bez úplaty, pokud jeho pořizovací cena bez daně nepřesahuje 500 Kč, a nebo poskytnutí obchodních vzorků bez úplaty v rámci ekonomické činnosti.

Zákon o dani z příjmu: §25 odst.1písm.t)
Daňově neuznatelné výdaje jsou výdaje na reprezentaci, kterými jsou zejména výdaje na pohoštění, občerstvení a dary. Za dar se nepovažuje reklamní nebo propagační předmět, který je opatřen obchodní firmou nebo ochrannou známkou poskytovatele tohoto předmětu nebo názvem propagovaného zboží nebo služby, jehož hodnota bez daně z přidané hodnoty nepřesahuje 500 Kč a který není s výjimkou tichého vína předmětem spotřební daně.